Młodzież z SP 289 wciąż trenuje

Młodzi uczniowie Szkoły Podstawowej numer 289 na warszawskich Bielanach wciąż trenują. Dzięki sprzętowi, przekazanemu przez naszą Fundację stołecznej placówce oświatowej i zaangażowaniu trenera Roberta Szopy, hokej na trawie na trwałe zagościł na lekcjach wychowania fizycznego w szkole.

Warto przypomnieć, że do Szkoły Podstawowej numer 289 trafił sprzęt, jaki Dzielnica Bielany dzięki uprzejmości obecnego Burmistrza Grzegorza Pietruczuka, kupiła do pobliskiej SP 80, która zrezygnowała jednak z treningów, oddając sprzęt.

Stany kijów i piłek uzupełniła nasza Fundacja, dzięki czemu w szkole na terenie osiedla Piaski jest obecnie sporo sprzętu sportowego. Młodzież stale gra na lekcjach wychowania fizycznego, czekając jednak na rywali. Ci najprawdopodobniej pojawią się w Warszawie w najbliższych miesiącach, dzięki wsparciu sprzętowemu PZHT.

Dobrą informacją dla SP 289 jest inwestycja, jaka ma miejsce w szkole dzięki Dzielnicy Bielany. Instalowany na boisku szkolnym dmuchany balon pozwoli na całoroczne treningi hokeja na trawie, nie w hali.

MG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *